Marcin Kącki

Marcin-Kacki-geba.jpg

Marcin Kącki (ur. 1976 w Stargardzie) – dziennikarz Gazety Wyborczej” od 2003 r., reportażysta, redaktor „Dużego Formatu”, zajmuje się reportażem społecznym i historycznym. Uprawia z dużą skutecznością dziennikarstwo śledcze, przyczynił się do ujawnienia i nagłośnienia wielu nieprawidłowości w różnych dziedzinach życia, także przestępstw – jak kupowanie głosów w wyborach przez Samoobronę, afery finansowe w poznańskim Lechu i najgłośniejsze – wieloletnie molestowanie chórzystów przez dyrygenta w Poznańskim Chórze Chłopięcym.
Karierę dziennikarską zaczynał w „Expresie Poznańskim”, potem przeszedł do „Gazety Poznańskiej”. Studiował na Wydziale Nauk Społecznych UAM. Napisał setki tekstów prasowych oraz sześć książek, laureat licznych nagród i wyróżnień.
Zdobywca tytułu Dziennikarza Roku w konkursie Grand Press 2007, dwóch nagród „Watergate” przyznawanych przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich, nagrody Grand Press w kategorii „Dziennikarstwo śledcze” i nagrody studentów dziennikarstwa „MediaTory”. Autor książek „Lepperiada” (2013), „Maestro. Historia milczenia” (2013), „Białystok. Biała siła, czarna pamięć” (2015), za którą był nominowany do Nagrody Literackiej Nike w 2016 r. oraz do nagrody

Kontakt

  • Tomasz Jefimowicz
  • 609 11 54 10
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.