Paweł Kubicki

Pawel-Kubicki.jpg

Socjolog i antropolog kultury, adiunkt w Instytucie Europeistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jego zainteresowania naukowe to socjologia i antropologia miasta, miasto w cywilizacji Zachodu, socjologia etniczności i narodu, tożsamości europejskie. Pracował w międzynarodowych zespołach badawczych, między innymi: „Ethnological Understanding of Cultural Diversity in Central European Urban Spaces", „La Place un patrimoine europée, The Square: a European Heritage", „RECON Reconstituting Democracy in Europe". Uczestnik Kongresów Ruchów Miejskich. Autor wielu publikacji poświęconych problematyce miejskiej, między innymi książki: „Miasto w sieci znaczeń. Kraków i jego tożsamości” (2010) oraz raportu „Nowi mieszczanie w nowej Polsce” (2011). Najnowsza książka której jest współautorem to „Efekt ESK. Jak konkurs na Europejską Stolicę Kultury 2016 zmienił polskie miasta” (Kraków 2017).

Kontakt

  • Tomasz Jefimowicz
  • 609 11 54 10
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.